Правила швидкого продажу квартири

17.02.16, 15:39

Якщо ви вирішили продати квартиру і не хочете затягувати цей процес, ІАП «Столична нерухомість» у цій статті підкаже, як укласти вигідну угоду, не розтягуючи процес на місяці.

Етапи продажу

Щоб продати квартиру, необхідно для початку підготується до самої операції. Для цього:

1. Вивчіть існуючу пропозицію на ринку. Для цього досить зайти на сайти великих агентств нерухомості і в параметрах пошуку ввести дані, схожі за характеристиками з вашою квартирою. У результатах пошуку подивіться, за якою ціною і чи багато подібних об'єктів виставлено на продаж.

2. Визначтеся з ціною. Якщо ви хочете продати квартиру швидко, тоді потрібно встановити конкурентну ціну. Не завищувати вартість.

3. Додайте рекламу про продаж вашої квартири. Для цього сьогодні існує безліч різних сайтів. При цьому варто вибирати найбільш рейтингові – нема сенсу витрачати час на створення і публікацію оголошень на сайтах з низькими показниками відвідуваності.

4. Підготуйте квартиру до переглядів. Для цього варто прибрати зайві речі, а, можливо, і зробити косметичний ремонт, якщо об'єкт – у поганому стані.

5. Підготуйте документи для продажу.

Після того, як з'явився покупець, приступайте до збору потрібних документів.

Документи для продажу квартири

Щоб продати квартиру, потрібно на момент укладання угоди мати підготовлений пакет документів. До них належать:

  • Оригінал паспорта. Якщо право власності на об'єкт має кілька людей, то надаються і їхні паспорти. Якщо продавцем квартири є не громадянин України, то необхідно нотаріально завірити переклад паспорта.
  • Оригінал ідентифікаційних кодів всіх власників об'єкта нерухомості.
  • Свідоцтва про народження дітей, паспорти з 16 років, ідентифікаційні коди (з народження), якщо діти є власниками нерухомості;
  • Дозвіл органів опіки і піклування на відчуження об'єкта нерухомості в інтересах неповнолітніх дітей чи недієздатних осіб;
  • Документ, що підтверджує право власності на об'єкт нерухомості з позначкою БТІ про реєстрацію права власності та електронною поміткою;
  • Технічний паспорт об'єкта нерухомості.
  • Для продавця, який перебуває (перебував) у шлюбі свідоцтво про реєстрацію шлюбу (свідоцтво про розірвання шлюбу, свідоцтво про смерть чоловіка і т.д.);
  • Заява дружини (чоловіка) про згоду на відчуження об'єкта нерухомості, що перебуває у спільній власності, нотаріально оформлене, якщо один з подружжя відсутній на підписанні договору. Згоди чоловіка чи дружини не потрібно, якщо правовстановлюючим документом є: спадщина (за законом чи заповітом), дарча, квартира була приватизована чи придбана до шлюбу.
  • Якщо продається частина квартири, необхідна заява учасників спільної дольової власності про відмову реалізувати своє право переважної покупки частки права власності на об'єкт нерухомості або підтвердження повідомлення всіх співвласників про продаж частки в праві на об'єкт нерухомості, що перебуває у спільній дольовій власності.
  • Експертна оцінка квартири. Документ замовляється у незалежного оцінювача і дійсний 6 місяців.
  • Форма №3, яку можна отримати в ЖЕКу. Дійсний такий документ до 10 днів. У ньому вказуються особи, зареєстровані в квартирі.
  • Довідка про відсутність заборгованості за комунальні послуги. Її теж можна замовити в ЖЕКу чи ОСББ.
  • Довідка про відсутність заборгованості з «Київенерго» і «Київгазу», якщо в квартирі встановлена ​​газова плита.
  • Наявність рахунку в банку, оскільки продаж нерухомості вартістю понад 150 тис. грн відбувається через банк. Довідка про отримання коштів у рахунок оплати квартири від покупця надається нотаріусу для відчуження майна.

Допомога ріелтора

Щоб швидко і вигідно продати квартиру простіше звернутися до професійного ріелтора, який не тільки зможе визначити адекватну вартість квартири, але й продати її в короткі терміни. Для цього варто відповідально підійти до вибору фахівця.

«В першу чергу варто звертати увагу на «вік» ріелторської компанії. Чим довше агентство працює на ринку – тим надійніше. Потрібно поцікавитися, наскільки розвинена мережа агентства, чи розташовані офіси у зручних для клієнтів місцях, чи обладнані вони сучасною технікою», – зазначає Галина Мельникова, генеральний директор АН «Благовіст».

ІАП «Столична нерухомість»