Оренда будинків на літо: сезон відкрито
З кожним роком серед киян все більш популярним стає виїзд на весняно-літній сезон жити за місто, щоб насолодитися квітучою природою і відпочити від міської суєти. Тому оренда приватних будинків на кілька місяців – все більш актуальна. Про те, які тенденції на ринку сезонної оренди заміських будинків спостерігаються в нинішньому сезоні в інтерв'ю ІАП «Столична нерухомість» розповіла Тетяна Кочергіна, директор філіалу АН Park Lane.
Які тенденції спостерігаються на ринку оренди будинків в нинішньому сезоні?
У нинішньому сезоні спаду активності на ринку оренди будинків не прогнозується. Оскільки літній сезон завжди був найпривабливішим для оренди заміської нерухомості, ми очікуємо високий рівень попиту в цьому напрямку. І вже відзначаємо зацікавленість до цього типу оренди.
Які будинки шукають для проживання цього року?
В цьому сезоні, як і в попередніх, популярні для оренди будинків і котеджів місця з багатим природним ресурсом (річка, озеро і/або ліс). За напрямками це Старообухівський, Новообухівський, Варшавський, Вишгородський, Житомирський, Одеський. Найбільшою популярністю користуються будинки площею від 150 до 300 кв. м в ціновому сегменті від 2 до 5 тис. доларів на місяць.
А який портрет орендаря?
Будинки в оренду найчастіше шукають київські сім'ї з дітьми. Їм важливо, щоб діти могли купатися, дихати свіжим повітрям і весь теплий сезон під час канікули жити за містом.
Є серед бажаючих зняти будинок на сезон іноземці? Якщо так то, який їх відсоток і представниками яких країн вони є?
Щодо іноземців, охочих орендувати будинок за містом, їх небагато – приблизно 10%. А от у місті, часто іноземці з різних країн орендують великі будинки для своїх дипломатичних представництв. Таких досить багато, але визначити їх відсоток важко, оскільки їх активність не залежить від пори року. В основному, це європейці та представники країн Близького і Далекого Сходу.
Що потрібно знати людині, яка хоче орендувати будинок на літній сезон?
Такому орендарю, в першу чергу, потрібно визначитися з напрямком. Від цього залежить і ціна оренди, адже транспортна доступність, якість дороги, віддаленість від столиці – важливі фактори. Звичайно, на ціну також впливає площа будинку і ділянки, наявність додаткових «опцій». Це може бути сад, гараж, басейн, сауна і т. д. Плюс до цього, потрібно розуміти, що на літній сезон ціни на будинки виростуть в середньому на 20-30% і вартість комунальних послуг перевищує стандартну для квартир з причини автономності комунікацій.
Чи є якісь особливості оренди будинку в межах котеджного містечка?
При підписанні договору оренди потрібно обов'язково вказати, що в оренду так само береться ділянка, тобто вона входить в загальну заявлену вартість будинку, але договори укладаються окремі. Так само вартість комунальних платежів. Якщо будинок знаходиться в котеджному містечку, то процедура передачі його в оренду аналогічна приватному будинку, проте можливі додаткові витрати на охорону, прибирання, вивіз сміття і т. д.
Назвіть найбільш доступні і найдорожчі будинки для оренди, які зараз представлені на ринку?
Діапазон цін на ринку оренди заміської нерухомості, в середньому, від 700 доларів. За такі гроші можна зняти невелику дачу на 2-3 кімнати з маленькою ділянкою, без особливих зручностей. Максимальна ціна може сягати і 30 тис. доларів. За такі гроші це буде розкішний особняк, площею від 1 тис. кв. м, ділянкою від 50 соток, власним виходом до води, пляжем, пірсом, тенісним кортом і футбольним полем, басейном, будинком для охорони, прислуги, альтанками, (гаражем щонайменше на 3 авто), і новітнім ремонтом VIP-рівня.
Як розвиватиметься ринок оренди будинків до кінця року?
Ринок буде залишатися стабільним, а інтерес до будинків не втрачатиме актуальності серед мешканців мегаполісів, зокрема Києва, і в майбутньому.